Home | Produkty | Novinky | Ceník | Mapa| O nás| Reference | Kontakty| English

Silomax-P, Silomax-PT, Silomax-Plan

Čidlo SILOMAX

Čidlo SILOMAX je určeno k zjišťování mezních hladin sypkých materiálů v zásobnících, případně potrubních cestách. Výstupní informace, tj.hladina je / není může být využita pro alarmování, blokování, případně jako vstupní signál řídícího systému.

Princip měření:

SILOMAX je hladinový spínač. Kontakt jeho relé přepne jestliže hladina měřeného materiálu stoupne nad (anebo poklesne pod) mezní hodnotu. Hladina sypkého materiálu se zjišťuje otáčející se měřicí lopatkou. Tvar lopatky je možné upravit vzhledem k vlastnostem měřeného materiálu.

Typické použití

Při měření minimálních úrovní hladin výrobce doporučuje nad měřící lopatku umístit ochrannou stříšku nebo použít měřidlo s upravenou lopatkou.

Provedení:

Čidlo se upevňuje do měřícího otvoru zásobníku našroubováním (závit G5/4“). Prostřednictvím redukce je možné čidlo upevnit i do příruby DN100. Uvnitř čidla je speciální motor, který otáčí hřídelkou s měřicí lopatkou, skříň čidla je neprodyšně uzavřena. Hřídelka prochází závitovým dílem přes ložiska a hřídelové těsnění. Měřící lopatka existuje v různých provedeních a je vyměnitelná. Celé čidlo je vyrobeno z nerezavějící oceli, měřicí lopatka je přímo spojena s motorem bez jakékoli převodovky, motor je řízen elektronicky, což umožňuje pomocí přepínače nastavit moment - hojně využito u velmi sypkých materiálů, např. popílky, cementy.

Měřidla Silomax-P, PT, Plan mají certifikát z FTZÚ Ostrava Radvanice pro použití do prostředí s nebezpečím výbuchu hořlavých prachů.

Silomax-PT je speciální provedení čidla SILOMAX s prodlouženou hřídelí pro vertikální montáž do střechy zásobníku. Zapojení s teleskopickou hřídelkou

                      

                         Možné další varianty:

s chladícím nástavcem (pro teplotu měřeného média až +200 °C)

s flexibilním lanovým prodloužením měřící lopatkySILOMAX-P s chladícím nástavcemSILOMAX-P s lankovou hřídelkou

Při montáži zařízení na místech, kde dochází k častému střídání přímého slunce a deště, dodáváme čidla SILOMAX s ochrannými stříškami.

           

SILOMAX-PT se stříškou

Mechanické upevnění:

 • měřidlo se připevňuje našroubováním do otvoru se závitem G5/4" (délka nátrubku max.23mm).

  SILOMAX svorky

  Elektrické připojení:

  Napájení měřidla a výstupní signál jsou vyvedeny na svorkovnici pod šroubovacím krytem. Svorky PE+N+L jsou napájeny 230V/50Hz. Na objednávku je možné vyrobit provedení s jiným napájením než 230V, např. 24V/DC anebo 115V/60Hz. Vedlejší tři svorky jsou přepínací kontakt výstupního relé.

  Standardní nastavení čidel je s kladnou logikou, uživatel může nastavení změnit přepínačem - viz podrobný návod. Je možné nastavovat: moment záběru lopatky pro snímání materiálu, logiku výstupu(0 nebo 1), u malých zásobníků je možné nastavit zpožděné zapnutí nebo vypnutí výstupního relé, což umožňuje osadit malé zásobníky pouze jedním měřidlem.  Popis a návod k instalaci


  ATEX certifikát

  Prohlášení o shodě


  Pro zobrazení dokumentace je třeba mít nainstalován

  Reader


  kliknutím na logo si jej můžete stáhnout do svého PC

  Zpět na seznam produktů

 • Projekt rozvoje je spolufinancován Evropskou Unií

  © 2010 TERMOREG, firma pro automatizaci - Všechna práva vyhrazena - All rights reserved