Home | Produkty | Novinky | Ceník | Mapa| O nás| Reference | Kontakty| English

SZT Siloteploměr


Systém SZT slouží k měření teplotního rozvrstvení v zásobnících obilí, semen, krmných směsí apod. Nepřetržité monitorování teploty obsahu v buňce zabezpečuje bezpečné a kvalitní uskladnění. Při překročení povolené teploty uskladnění nebo jejího gradientu, je pomocí řídícího a vyhodnocovacího systému upozorněna obsluha k provedení patřičného zásahu. Souprava se skládá z řady silozávěsů SZT (možné délky 10 až 45 m) a ovládacího panelu MÚSZT nebo monitorovacího PC. Hmotnost silozávěsu o délce 20m je 8,2kg. Firma reaguje na požadavky zákazníků a vyrábí teploměrové závěsy s co nejmenším průřezem tak, aby je bylo možno použít na všechny typy vyráběných ocelových zásobníků (s ohledem na min. namáhání střechy).
Silozávěs - celkový pohled Prvky systému:

Siloteploměry se skládají ze silozávěsu a měřícího kabelu. Silozávěs je tvořen ocelovými nosnými lany a teploměrovou kabelovou vložkou, jež jsou zataveny v plastu (pro zobrazení obrázku klikněte zde). Silozávěs je uchycen k hlavici lanovým zámkem. V hlavici z nerezové oceli je uložena deska s vyhodnocovací elektronikou. Měřící kabel je v daném délkovém intervalu osazen termistory. Standardní rozteč termistorů je 2,5m (např. 20m siloteploměr bude obsahovat 8 čidel). Na přání je možné počet termistorů i jejich rozteč změnit - v kabelu může být až 16 čidel. K desce s vyhodnocovací elektronikou se kabel připojuje konektorem. Vyhodnocovací elektronika snímá z měřícího kabelu teplotní údaje a předává je po komunikační lince RS485 měřící ústředně MÚSZT nebo monitorovacímu PC systému. Celý systém má velmi rychlou odezvu, řádově několika sekund.

Vyhodnocovací elektronika Náhled obrazovky obslužného SW
Měřící ústředna MÚSZT:

Ústředna je vybavena ovládacími tlačítky a zobrazovacím displejem. Podsvětlený displej cyklicky zobrazuje adresy jednotlivých závěsů a zobrazuje teploty v jednotlivých úrovních. Na první pozici zobrazuje číslo sila a na druhé pozici číslo hladinové úrovně v sile ve směru zezdola nahoru. Poslední dvě pozice zobrazují změřenou teplotu ve stupních Celsia. MÚSTZ - vnější pohled

Ústředna se obsluhuje tlačítky A a B. Tlačítkem A se potvrzuje hlášení o překročení některého teplotního limitu. Tlačítkem B se ovládá rychlost zobrazovacího cyklu. Pokud současně stiskneme tlačítka A i B a pak teprve zapneme ústřednu, přístroj se ocitne v režimu nastavování základních hodnot: počet závěsů, čidel a limitních teplot pro jednotlivé závěsy. Teplota se dá nastavit od 0 do +99 ° C a uložení nastavení se provede automaticky vypnutím ústředny. Bude-li zjištěno, že došlo k překročení nastavené limitní teploty, sepne relé ALARM a zůstane sepnuto dokud obsluha nepotvrdí příjem výstražného signálu tlačítkem A.Propojení s PC

Místo měřicí ústředny (nebo současně s ní) je možné použít počítač PC. Výhodou PC je zobrazení teplot ve všech silech současně a navíc se provádí archivace všech naměřených teplot. Dále spolu s měřením venkovní teploty a vlhkosti je možné aktivní větrání.

SZT nákres propojeníPropojení siloteploměrů SZT s PC (nebo měřicí ústřednou)


Popis a návod k instalaci


Popis a návod k instalaci MÚSZT


ATEX certifikát


Prohlášení o shodě


Pro zobrazení dokumentace je třeba mít nainstalován Readerkliknutím na logo si jej můžete stáhnout do svého PC


Ukázky ovládacích programů pro ControlWeb 5

Ukazka1.zip
Ukazka2.zip

Terminál pro servisní účely

Terminal.exe
Zpět na seznam produktů

Projekt rozvoje je spolufinancován Evropskou Unií

© 2020 TERMOREG, firma pro automatizaci - Všechna práva vyhrazena - All rights reserved